3 Haziran 2014 Salı

Kendinize Bir İyilik Yapın, Doğa Dostu Ecocotton Ürünlerini Tercih Edin…


Kendinize Bir İyilik Yapın, Doğa Dostu Ecocotton Ürünlerini Tercih Edin…

Pamuk üretimi dünyadaki tarım üretiminin %3′ü dür. Tekstil ürünlerinin hammaddesi olan pamuk, topraktan tüketiciye kadar  olan birçok evrede farklı işlemden geçer. Pamuk üretimi esnasında kimyasal ürünlerin kullanılması dünya genelinde kabul edilmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda, dünya genelinde üretilen kimyasal ürünlerin %16′sı pamuk üretimi için kullanılmaktadır. Bu tür kimyasalların bir kısmı yıkansa bile pamuk üzerinde kalabilir ve vücudumuza geçebilir.

Organik Pamuk, genetiği değiştirilmemiş tohumlardan; tarım ilacı, kimyasal gübre gibi toksik maddeler kullanılmadan üretilen pamuktur.
Ecocotton Ev Tekstil ürünleri Global Organic Textile Standartlarına (GOTS) göre organik ürün olarak 811198 nolu belge ile sertifikalandırılmıştır. Ürün etiketlerimizde organik üretim sertifikasyon numaralarına da yer vererek tüketicilerimizi bu konuda bilgilendiriyoruz. GOTS, organik tekstil ürünlerinin üretim, işlenme, imalat, paketleme, etiketleme ve doğal elyafların satış ve dağıtımı ile ilgili bütün standartları ortaya koyar. Bu, ürünlerimizin bütün imalat süreçlerinin sertifikalı çevre dostu tesislerde üretilmekte olduğunu, hassas cildiniz için en doğru ve sağlıklı tercih olduğunu gösterir. Ecocotton ürünleri, topraktan satış noktalarına kadar geçen tüm evrelerde kontrolümüz altındadır.
Doğaya karşı gelmiyoruz, doğa ile işbirliği yapıyoruz.
Ürünlerimiz su emici ve yumuşaktır. 1. kalite %100 organik dünya çapında marka olan Ege pamuğu kullanılmaktadır. Siz de ecocotton nevresim ile uyku kalitenizi arttırabilir, yumuşacık bir bornoza sarılarak kendinizi rahatlatabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder